Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Singapur   /  Singapur – Zakupy i pamiątki

Singapur – Zakupy i pamiątki

Singapurskie sklepy otwarte są pomiędzy 10.00 a 21.00. Czynne są zarówno w tygodniu, jak i  w soboty oraz niedziele. Gdy wybieram się na zakupy, często warto próbować zbić podaną cenę, ponieważ wytargować można aż do 30% upustu (zapłata gotówką lub czekiem podróżnym zapewni większe zniżki niż płatność kartą kredytową). Natomiast w domach towarowych, zanim dokonany zakupu, porównajmy chociaż ceny. Wiele charakterystycznych wyrobów singapurskich, czy też azjatyckich w ogóle, dostępnych jest w licznych klimatyzowanych centrach handlowych (największe skupisko przy Orchard Road), ale także na ulicznych straganikach. Można nabyć wszystko od tradycyjnych potraw po firmowy sprzęt elektroniczny.

Miłośników sztuki ucieszą antyki. Najczęściej polecanym antykwariatem jest Tanglin Shopping Centre – można nabyć tutaj jubilerskie rękodzieła, wizerunki Buddy, a nawet zdobione pantofelki. Istotnym elementem ubioru Singapurczyków jest biżuteria (sklepy na Serangoon Road i na Arab Street), zdobiona wszelakimi drogocennymi kamieniami, wykonana ze złota czy pereł. Koszt może być spory, ale pamiątka z podróży w postaci np. naszyjnika z tradycyjnym wzorem, będzie stanowiła przepiękną pamiątkę z pobytu w raju. Panowie znajdują tutaj wymarzone zegarki w doskonałych cenach.

Z pewnością ciekawym zakupem może się stać również odzież. Tradycyjny azjatycki design – dla miłośników podróżowania, a dla wielbicieli mody pasaże uznanych na świecie marek takich jak: Ralph Lauren, Gucci, Versace i inne. Co więcej, wyjątkową renomą szczycą się tutejsi krawcy, którzy garnitur uszyją w ciągu 24 godzin! Profesjonalizm i punktualność to ich główne zalety.

Sprzęt elektroniczny czy fotograficzny jest tutaj bardzo opłacalnym nabytkiem – ceny dużo niższe niż u nas! Sklepów elektronicznych jest mnóstwo, wystarczy więc dobrze się rozejrzeć. Do tradycyjnych wyrobów należą batiki (ok. 100 SGD) – wzorzyste tkaniny malowane specjalną techniką z użyciem wosku, ich barwne piękno wydobywa się za pomocą światła słonecznego, podobnie jak dzieję się to w wypadku witraży. Warto również zwrócić uwagę na szeroki wybór tkanin, głównie malezyjskiego, z  chińskiego czy też tajlandzkiego jedwabiu i niepowtarzalne dywany pochodzące niemalże z całego świata.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje