Tanzania - Kilimanjaro

slider-left-handle.png
 • 2526_iconslider.jpg
 • 2527_iconslider.jpg
 • 2528_iconslider.jpg
 • 2529_iconslider.jpg
 • 2530_iconslider.jpg
 • 2531_iconslider.jpg
 • 2532_iconslider.jpg
 • 8608_iconslider.jpg
 • 2525_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Kilimandżaro jest najwyższą w Afryce, a w dodatku najwyższą na Ziemi wolnostojącą górą. Około 50 km śi prawie 6 tys. m wysokości ma królujący nad Tanzanią i Afryką szczyt. Marzenie o jego zdobyciu jeszcze do niedawna po nocach nękało miłośników gór, którzy nie mieli możliwości, finansów, a nawet wystarczającej wiedzy, by sięgać po swój cel. Tanzania wyszła jednak naprzeciw oczekiwaniom - obecnie wędrówka na szczyt stoi otworem przed każdym. Nie jest potrzebne doświadczenie. Wystarczy dysponować odpowiednią sumą pieniędzy i specjalistycznym wysokogórskim sprzętem. Rzecz jasna, że na szczyt organizowane są grupowe wyprawy (w biurach podróży można wykupić wycieczkę połączoną z wyprawą lub na własną rękę dotrzeć na miejsce (polecane podejścia znajdują się po stronie Nairobii), gdzie można się przyłączyć do obozu wędrownego), w której udział biorą miejscowi przewodnicy specjaliści, tragarze i kucharze.

Na szczyt góry prowadzi kilka szlaków, m. in. Marangu Route – najłagodniejsza trasa turystyczna (przeznaczona dla wszystkich!) albo Machame Route, która łączy w sobie survival z niepowtarzalnym pięknem. Inne drogi są zamknięte głównie przez wzgląd na zbyt krótkie podejście, uniemożliwiające dobrą aklimatyzację ludzkiego organizmu na tak potężnych wysokościach. Najbezpieczniej jest udać się w sześciodniowy trekking, który zapewni dobre przystosowanie się do panujących tutaj warunków klimatycznych i teoretycznie powinien być gwarantem zdobycia ostatnich, najwyższych metrów góry. Wszyscy mogą doświadczyć tutaj osłabienia, nudności, zawrotów głowy, czyli typowych objawów choroby wysokosciowej, a powodem tego jest dużo niższe ciśnienie (szczególnie powyzej 4500 m) niż w naszych codziennych warunkach życiowych. Naturalnie droga na szczyt bazuje na kilku znajdujących się na trasie obozach. Podejścia, zejścia, nocowanie – i tak do samego końca.

Roślinność i warunki Kilimandżaro różnicują się ze względu na wysokość. U podnóża góry najwięcej jest pól uprawnych, wyższe partie gór porastają geste lasy tropikalne, następnie pola wrzosowe, a sam szczyt prezentuje wręcz syberyjskie warunki. Nie ulega wątpliwości, że poza bujną roślinnością można doświadczyć tutaj kontaktu z dzikimi zwierzętami. Przeżycia, które odczujemy w trakcie takiej wyprawy na zawsze pozostaną w pamięci. Co więcej – można nabrać nieopanowanej ochoty na zdobycie kolejnego, wyższego szczytu Korony Ziemi. Góra ma swoje liczne odbicia w literaturze i filmie – „Śniegi Kilimandżaro” to powieść Ernesta Hemingwaya (zekranizowana), a i akcja „Króla Lwa” toczy się na terenach tutejszego parku.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

187_guide_randomarticle.jpg Stąpając po tureckiej krainie...

Turcja dla wielu to wciąż tylko piękna pogoda, rozległe...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.