Idealna Tunezja, czyli który kurort wybrać?

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje turystom wiele atrakcji, od safari na Saharze po wspaniałe świadectwa historii jak Kairouan i El Jem. Tunezyjska turystyka masowa koncentruje się na tzw Riwierze Tunezyjskiej, której głównymi ośrodkami są Monastir, Sousse i Hammamet. Bardziej spokojnymi ośrodkami są Borj Cedria i Gammarath na północy i Mahdia oraz Djerba na południu od riwiery. I tu pojawia się pytanie: który ośrodek wybrać wybrać jako cel podróży do Tunezji?

Photoxpress_1400904

Najważniejszym ośrodkiem Tunezyjskiej Riwiery jest Monastir. Jest to piękne miasto portowe założone za czasów punnickich. W Monastirze możemy podziwiać okazały ribat, znany bardziej jako Ribat Hartherma- kompleks zabudowań wzniesiony w 796 roku, składający się z sal, wież, schodów i korytarzy. Atmosfera tego kompleksu przyciąga turystów, artystów i filmowców. Kręcono tu m.in. "Życie Chrystusa", "Żywot Briana", "W pustyni i w puszczy". Godna polecenia jest też wizyta w Muzeum Strojów Tradycyjnych, czy choćby spacer uroczymi uliczkami starego miasta – Mediny. W mieście znajdziemy liczne sklepy z pamiątkami, stragany, puby, dyskoteki, kawiarnie i restauracje zachęcające do skosztowania miejscowych przysmaków. Idealne warunki do spędzania urlopu zapewniają rozległe plaże nad brzegiem czystego morza, nowoczesny port jachtowy i pole golfowe, a także liczne hotele o zróżnicowanym standardzie oferujące możliwość uprawiania rozmaitych sportów wodnych. W Monastirze możemy uprawiać liczne sporty wodne, takie jak Jet-ski, parasailing, nurkowanie, narty i rowery wodne.   

Photoxpress_9148306

Sousse, trzecie pod względem wielkości miasto w Tunezji, w starożywności znane jako Hadrumetum zostało założone w IX wieku p.n.e. jako jedna z kolonii fenickich. Największymi atrakcjami tego miasta są Wielki Meczet z 851 roku, ribat z 821 roku i Medina wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. W centrum Sousse znajdziemy mnóstwo restauracji, sklepów i dyskoteki. W starej Medinie ze małymi krętymi uliczkami z białymi domkami poczujemy tradycjny tunezyjski klimat.

Hammamet („łaźnie”) to najstarszy tunezyjski kurort słynący z przepięknych plaż i jaśminu od którego nazwę wzięła specjalna strefa turystyczna Yasmine, znajdująca sięok 10km od centrum miasta. Warto odwiedzić Medinę, gdzie znajdziemy wiele sklepów, kramów i kawiarenek. W samym mieście warto zobaczyć meczet z XV wieku. Można się też przejechać 6km od Hammametu do rzymskiej osady Pupput, gdzie zobaczymy pozostałości łaźni o domów.  

monastir2

Mahdia to niewielka miejscowość z bogatą historią, położona 70km na południe od Sousse. Mahdia jest znana z ładnych i czystych plaż. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Tu także znajdziemy restauracje i knajpki ale nie w takiej ilości jak w innych bardziej znanych kurortach. Główną atrakcją kurortu jest Medina, która ciągnie się wzdłuż cypla, od Skif Al-Kahla po latarnięmorską na Cap d'Afrique, które jest idealnym miejscem do romantycznych spacerów.

Djerba uznawana na jedną z najpiękniejszych wysp Morza śródziemnego odwiedzają głównie osoby poszukujące spokoju oraz pięknych romantycznych miejsc. Wyspa słynie z prazepięknych plaż z drobnym piaskiem, z łagodnego klimatu oraz pięknych krajobrazów. Najwazniejszym miejscem historycznym wyspy jest Meninx, fenicka osada położona na południu została założona w VIII wieku p.n.e. Djerba jest także znana ze społeczności żydowskiej która ją zamieszkuje, którzy zamieszkują miejscowości Hara Kebira i Hara Seghira w centrum wyspy. W tych miejscowościach możemy obejrzeć kilka starych synagog. Prawdopodobnie Tora znajdująca się w jednej z tutejszych synagog należy do najstarszych na świecie. Najpiękniejsze plaże znajdziemy na północnym-wschodzie i wschodzie wyspy. Wyspa jest także idealnym miejscem do uprawiania wielu sportów, m.in. jazda konna, tenis, golf, windsurfing i nurkowanie. 

Rodzinom z dziećmi szukającym ciszy i spokoju polecamy właśnie Mahdię oraz Borj Cedria i Gammarath położone ok 30km od Tunisu.

« Poprzedni artykuł Powrót do listy Następny artykuł »

Podobne artykuły

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.